Agata Ślesińska

Agata Ślesińska

Jestem instruktorką Jogi klasycznej Sivananda Yoga Vedanta, Animal Flow oraz Aerial Yoga.  W ruchu najbardziej lubię wolność, dlatego nie zamykam się na stałe w żadnej technice. Fascynują mnie różne formy ruchu – od klasycznej Jogi po szeroko pojęty nowatorski Movement (w tym również Animal Flow).  W Domu Jogi Winnica prowadzę zajęcia Jogi klasycznej, kobiecej z elementami jogi hormonalnej i treningu mięśni dna miednicy Bebo, Jogę dla kobiet w ciąży i Jogę dla mam z maluchami oraz treningi Animal Flow.

Magdalena Janowska

Magdalena Janowska

Joga pojawiła się w moim życiu kilka lat temu i była to miłość od pierwszej asany. Doświadczenie radości, energii i harmonii, które od początku dała mi praktyka, stało się impulsem do regularnych ćwiczeń – zarówno systematycznego udziału w zajęciach jogi i warsztatach, jak i – z biegiem czasu i zwiększaniem świadomości – praktyki własnej.
W 2017 r. ukończyłam kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga pod okiem prof. Janusza Szopy, twórcy Jogi Akademickiej. Udział w kursie wzbogacił moje dotychczasowe doświadczenie, wiedzę i intuicję na temat jogi o znajomość zagadnień m.in. z zakresu anatomii, biomechaniki czy korektywy, a także dał naukowe zaplecze pozwalające lepiej zrozumieć procesy, które towarzyszą praktyce jogi oraz ich wpływ na organizm. Spojrzenie akademickie łączę na co dzień przede wszystkim z metodą Sivanandy, od której rozpoczęła się moja przygoda z jogą, i która jest mi najbliższa.
Od 2017 r. prowadzę zajęcia jogi klasycznej w Domu Jogi Winnica. W swojej pracy instruktorskiej staram się skupiać nie tylko na prawidłowej technice wykonywania asan, ale również na pracy z oddechem i uważnością w zakresie świadomości ciała i jego odczuwania. Wierzę, że tylko nawiązując głęboki i przyjazny kontakt ze swoim ciałem, można w pełni korzystać z dobrodziejstw, które niesie ze sobą joga, cieszyć się z jej doświadczania i efektów, które wykraczają daleko poza poprawę sprawności, wytrzymałości i elastyczności mięśni. Wierzę, że joga jest drogą do zrównoważonego rozwoju człowieka, wierzę, że joga uszczęśliwia i zmienia życie, wiem, że joga uzależnia 🙂

 

Wioletta Głyżewska

 

Jestem nauczycielem Kundalini Yogi. Wiele lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie uczyłam się i praktykowałam Kundalini Yogę. Zafascynowana tą praktyką ukończyłam kurs nauczycielski prowadzony przez międzynarodowy zespół nauczycieli Satya Singh, Sarbjot Kaur, Khalsa i Anja Luhrs. Jedni z nielicznych, którzy praktykowali Kundalini Yogę u samego źródła – Yogi Bhajana. Oprócz certyfikatu dającego możliwość uczenia jogi na całym świecie ukończyłam również kurs jogi w Classic Yoga Traditional School w Rishikesh- Indie.
Wierze, że dzięki praktyce, zaangażowaniu i intencji łączę się z najgłębszym aspektem siebie.

Robert Lapeusz

Początek 2016 roku wprowadził do mojego życia nowy element, otwierając tym samym kolejny rozdział: ”Joga i ja”. Zajęcia, z ciekawego urozmaicenia, szybko stały się najbardziej wyczekiwanymi momentami tygodniowej rutyny. Czas spędzony na macie przynosił mi szczęście i spokój, odczuwalnie podnosząc komfort mojej codzienności. Wraz z rozwojem własnej praktyki pojawiły się we mnie chęć i potrzeba dzielenia się tym doświadczeniem. Od tego momentu droga była prosta: kurs nauczycielski jogi klasycznej Sivananda Yoga Vedanta i teraz, w Domu Jogi Winnica, mogę stanąć po drugiej stronie maty, dzieląc się szczęściem.

 

 

Basia Korpal

Jestem nauczycielką Jogi Kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana. Od pierwszych zajęć, Joga Kundalini stała się moją ścieżką i największą inspiracją w życiu prywatnym i zawodowym. Z wykształcenia jestem psycholożką i socjoterapeutką, być może z tego powodu szczególnie doceniam terapeutyczne oddziaływanie praktykowania tej formy jogi. Joga Kundalini nie jest wyłącznie formą ruchu fizycznego. Joga Kundalini jest jogą doświadczania i wznoszenia świadomości. Łączy dynamiczną praktykę asan z medytacjami, mantrami, pranajamami i mudrami. Osoby praktykujące Jogę Kundalini w bezpieczny i stosunkowo szybki sposób zyskują wgląd w siebie, uczą się dyscypliny i przezwyciężania własnych ograniczeń, aby odkrywać swój potencjał i realizować go w życiu. W Domu Jogi Winnica prowadzę zajęcia dla przyszłych mam „Świadoma ciąża” oraz cyklicznie odbywające się warsztaty rozwojowe dla wszystkich, w których łączę techniki Jogi Kundalini ze współczesną psychologią. Zachęcam również do indywidualnych sesji i konsultacji psychologicznych, jak również konsultacji z doborem własnej praktyki Jogi Kundalini

Elżbieta Marcinkowska

Elżbieta Marcinkowska – Qi Gong

Qi gong jest praktyką dla wszystkich zarówno osób zdrowych jak i z różnymi dolegliwościami, można
ćwiczyć również na siedząco. Osoby mające różne problemy zdrowotne szczególnie mogą odnieść
realne korzyści, poprawiając swój stan zdrowia.
Praktyka Qi gong to odkrywanie przestrzeni w sobie, uwalnianie się od tego co nas ogranicza poprzez
rozluźnianie napięcia na każdym poziomie. Im bardziej elastyczne jest ciało tym bardziej elastyczny jest
umysł. Tym bardziej jesteśmy elastyczni w adaptowaniu się do warunków zewnętrznych z korzyścią dla
swojego zdrowia.
Im łatwiej rozluźniamy napięcie w ciele tym łatwiej docieramy do wewnętrznego spokoju i nie ulegamy
gwałtownym emocjom przez co nie zaburzamy pracy naszych organów wewnętrznych co bezpośrednio
wpływa na stan samopoczucia i zdrowia.
Jedyne co jest potrzebne do praktyki Qi gong to danie sobie pełnej uwagi i akceptacji tego co jest.. i
wtedy qi płynie swobodnie dążąc do równowagi w każdym aspekcie i na każdej płaszczyźnie naszego
istnienia (fizycznej, emocjonalnej i umysłowej).
W programie zajęć Qi Gong jest praktyka od podstaw czyli budowanie właściwej postawy ciała w
bezuchu (wu ji stand) jak i w ruchu (różne formy) wraz z pracą z oddechem.
Zajęcia prowadzi Elżbieta Marcinkowska praktyk Qi gong i Ba gua od 2008 roku.

O nas

Współpraca