Agata Ślesińska

Agata Ślesińska

Jestem intruktorką jogi klasycznej Sivananda Yoga Vedanta i Animal Flow. Fascynują mnie różne formy ruchu, holistyczne podejście do człowieka, joga hormonalna wg Dinah Rodriguez, Totalna Biologia i wszystko, dzięki czemu mogę pogłębiać świadomą pracę z ciałem, zarówno w praktyce własnej jak i prowadzonych przeze mnie zajęciach. W Domu Jogi Winnica prowadzę zajęcia jogi klasycznej, kobiecej z elementami jogi hormonalnej, jogę dla kobiet w ciąży i jogę dla mam z maluchami oraz treningi Animal Flow.

 

Magdalena Janowska

Magdalena Janowska

Joga pojawiła się w moim życiu kilka lat temu i była to miłość od pierwszej asany. Doświadczenie radości, energii i harmonii, które od początku dała mi praktyka, stało się impulsem do regularnych ćwiczeń – zarówno systematycznego udziału w zajęciach jogi i warsztatach, jak i – z biegiem czasu i zwiększaniem świadomości – praktyki własnej.
W 2017 r. ukończyłam kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga pod okiem prof. Janusza Szopy, twórcy Jogi Akademickiej. Udział w kursie wzbogacił moje dotychczasowe doświadczenie, wiedzę i intuicję na temat jogi o znajomość zagadnień m.in. z zakresu anatomii, biomechaniki czy korektywy, a także dał naukowe zaplecze pozwalające lepiej zrozumieć procesy, które towarzyszą praktyce jogi oraz ich wpływ na organizm. Spojrzenie akademickie łączę na co dzień przede wszystkim z metodą Sivanandy, od której rozpoczęła się moja przygoda z jogą, i która jest mi najbliższa.
Od 2017 r. prowadzę zajęcia jogi klasycznej w Domu Jogi Winnica. W swojej pracy instruktorskiej staram się skupiać nie tylko na prawidłowej technice wykonywania asan, ale również na pracy z oddechem i uważnością w zakresie świadomości ciała i jego odczuwania. Wierzę, że tylko nawiązując głęboki i przyjazny kontakt ze swoim ciałem, można w pełni korzystać z dobrodziejstw, które niesie ze sobą joga, cieszyć się z jej doświadczania i efektów, które wykraczają daleko poza poprawę sprawności, wytrzymałości i elastyczności mięśni. Wierzę, że joga jest drogą do zrównoważonego rozwoju człowieka, wierzę, że joga uszczęśliwia i zmienia życie, wiem, że joga uzależnia 🙂

Wioletta Głyżewska

 

Jestem nauczycielem Kundalini Yogi. Wiele lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie uczyłam się i praktykowałam Kundalini Yogę. Zafascynowana tą praktyką ukończyłam kurs nauczycielski prowadzony przez międzynarodowy zespół nauczycieli Satya Singh, Sarbjot Kaur, Khalsa i Anja Luhrs. Jedni z nielicznych, którzy praktykowali Kundalini Yogę u samego źródła – Yogi Bhajana. Oprócz certyfikatu dającego możliwość uczenia jogi na całym świecie ukończyłam również kurs jogi w Classic Yoga Traditional School w Rishikesh- Indie.
Wierze, że dzięki praktyce, zaangażowaniu i intencji łączę się z najgłębszym aspektem siebie.

Anna Szczepkowska

Anna Szczepkowska – Powięziowa Joga Jin

Praca z ciałem jest moją pasją i radością. Za każdym razem, gdy doświadczam masażu, praktykuję taniec czy jogę jin przypominam sobie ile bycie w ciele daje radości. Będąc w stanie rozluźnienia cieszenie się życiem jest znacznie prostsze. To tak jak zrzucić za ciasny garnitur, przez który nie można oddychać swobodnie. Praca z ciałem właśnie tym dla mnie jest: uwalnianiem ciała by w pełni i autentycznie żyć w zgodzie z sobą.

„ Twój umysł i ciało to nie są dwa różne byty… Cokolwiek robisz na poziomie fizycznym, wpływa na twój umysł. Cokolwiek robisz psychologicznie, wpływa na twoje ciało. One nie są osobne: są jednym.” OSHO

Wiedzę i umiejętności zdobywałam podczas:

– kursów Certyfikowanego Treningu MER Mięśniowo-Powięziowego Rozluźnienia Energetycznego z Satyarthim Peloquin’em,
– studiów psychologicznych,
– szkolenia terapeutycznego I fazy psychologii zorientowanej na proces,
– instruktorskich szkoleń improwizacji ruchu i symboliki ciała,
– kursu masażu Jivaka,
– kursu masażu Lomi Lomi Nui,
– nauczycielskich treningów Powięziowej Jogi Jin z Betą Lisboa,
– oraz wielu warsztatów rozwoju osobistego, medytacji oraz pracy z ciałem.

Elżbieta Marcinkowska

Elżbieta Marcinkowska – Qi Gong

Qi gong jest praktyką dla wszystkich zarówno osób zdrowych jak i z różnymi dolegliwościami, można
ćwiczyć również na siedząco. Osoby mające różne problemy zdrowotne szczególnie mogą odnieść
realne korzyści, poprawiając swój stan zdrowia.
Praktyka Qi gong to odkrywanie przestrzeni w sobie, uwalnianie się od tego co nas ogranicza poprzez
rozluźnianie napięcia na każdym poziomie. Im bardziej elastyczne jest ciało tym bardziej elastyczny jest
umysł. Tym bardziej jesteśmy elastyczni w adaptowaniu się do warunków zewnętrznych z korzyścią dla
swojego zdrowia.
Im łatwiej rozluźniamy napięcie w ciele tym łatwiej docieramy do wewnętrznego spokoju i nie ulegamy
gwałtownym emocjom przez co nie zaburzamy pracy naszych organów wewnętrznych co bezpośrednio
wpływa na stan samopoczucia i zdrowia.
Jedyne co jest potrzebne do praktyki Qi gong to danie sobie pełnej uwagi i akceptacji tego co jest.. i
wtedy qi płynie swobodnie dążąc do równowagi w każdym aspekcie i na każdej płaszczyźnie naszego
istnienia (fizycznej, emocjonalnej i umysłowej).
W programie zajęć Qi Gong jest praktyka od podstaw czyli budowanie właściwej postawy ciała w
bezuchu (wu ji stand) jak i w ruchu (różne formy) wraz z pracą z oddechem.
Zajęcia prowadzi Elżbieta Marcinkowska praktyk Qi gong i Ba gua od 2008 roku.

O nas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra nulla ac diam. Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci.

 

Nam congue, pede vitae dapibus aliquet, elit magna vulputate arcu, vel tempus metus leo non est. Etiam sit amet lectus quis est congue mollis. Phasellus congue lacus eget neque. Phasellus ornare, ante vitae consectetuer consequat, purus sapien ultricies dolor, et mollis pede metus eget nisi. Praesent sodales velit quis augue.

Współpraca

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra nulla ac diam. Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci.