Agata Ślesińska

Agata Ślesińska

Jestem instruktorką Jogi klasycznej Sivananda Yoga Vedanta, Animal Flow oraz Aerial Yoga.  W ruchu najbardziej lubię wolność, dlatego nie zamykam się na stałe w żadnej technice. Fascynują mnie różne formy ruchu – od klasycznej Jogi po szeroko pojęty nowatorski Movement (w tym również Animal Flow).  W Domu Jogi Winnica prowadzę zajęcia Jogi klasycznej, kobiecej z elementami jogi hormonalnej i treningu mięśni dna miednicy Bebo, Jogę dla kobiet w ciąży i Jogę dla mam z maluchami oraz treningi Animal Flow.

Magdalena Janowska

Magdalena Janowska

Joga pojawiła się w moim życiu kilka lat temu i była to miłość od pierwszej asany. Doświadczenie radości, energii i harmonii, które od początku dała mi praktyka, stało się impulsem do regularnych ćwiczeń – zarówno systematycznego udziału w zajęciach jogi i warsztatach, jak i – z biegiem czasu i zwiększaniem świadomości – praktyki własnej.
W 2017 r. ukończyłam kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga pod okiem prof. Janusza Szopy, twórcy Jogi Akademickiej. Udział w kursie wzbogacił moje dotychczasowe doświadczenie, wiedzę i intuicję na temat jogi o znajomość zagadnień m.in. z zakresu anatomii, biomechaniki czy korektywy, a także dał naukowe zaplecze pozwalające lepiej zrozumieć procesy, które towarzyszą praktyce jogi oraz ich wpływ na organizm. Spojrzenie akademickie łączę na co dzień przede wszystkim z metodą Sivanandy, od której rozpoczęła się moja przygoda z jogą, i która jest mi najbliższa.
Od 2017 r. prowadzę zajęcia jogi klasycznej w Domu Jogi Winnica. W swojej pracy instruktorskiej staram się skupiać nie tylko na prawidłowej technice wykonywania asan, ale również na pracy z oddechem i uważnością w zakresie świadomości ciała i jego odczuwania. Wierzę, że tylko nawiązując głęboki i przyjazny kontakt ze swoim ciałem, można w pełni korzystać z dobrodziejstw, które niesie ze sobą joga, cieszyć się z jej doświadczania i efektów, które wykraczają daleko poza poprawę sprawności, wytrzymałości i elastyczności mięśni. Wierzę, że joga jest drogą do zrównoważonego rozwoju człowieka, wierzę, że joga uszczęśliwia i zmienia życie, wiem, że joga uzależnia 🙂

 

Wioletta Głyżewska

 

Jestem nauczycielem Kundalini Yogi. Wiele lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie uczyłam się i praktykowałam Kundalini Yogę. Zafascynowana tą praktyką ukończyłam kurs nauczycielski prowadzony przez międzynarodowy zespół nauczycieli Satya Singh, Sarbjot Kaur, Khalsa i Anja Luhrs. Jedni z nielicznych, którzy praktykowali Kundalini Yogę u samego źródła – Yogi Bhajana. Oprócz certyfikatu dającego możliwość uczenia jogi na całym świecie ukończyłam również kurs jogi w Classic Yoga Traditional School w Rishikesh- Indie.
Wierze, że dzięki praktyce, zaangażowaniu i intencji łączę się z najgłębszym aspektem siebie.

Robert Lapeusz

Początek 2016 roku wprowadził do mojego życia nowy element, otwierając tym samym kolejny rozdział: ”Joga i ja”. Zajęcia, z ciekawego urozmaicenia, szybko stały się najbardziej wyczekiwanymi momentami tygodniowej rutyny. Czas spędzony na macie przynosił mi szczęście i spokój, odczuwalnie podnosząc komfort mojej codzienności. Wraz z rozwojem własnej praktyki pojawiły się we mnie chęć i potrzeba dzielenia się tym doświadczeniem. Od tego momentu droga była prosta: kurs nauczycielski jogi klasycznej Sivananda Yoga Vedanta i teraz, w Domu Jogi Winnica, mogę stanąć po drugiej stronie maty, dzieląc się szczęściem.

 

 

Elżbieta Marcinkowska

Elżbieta Marcinkowska – Qi Gong

Qi gong jest praktyką dla wszystkich zarówno osób zdrowych jak i z różnymi dolegliwościami, można
ćwiczyć również na siedząco. Osoby mające różne problemy zdrowotne szczególnie mogą odnieść
realne korzyści, poprawiając swój stan zdrowia.
Praktyka Qi gong to odkrywanie przestrzeni w sobie, uwalnianie się od tego co nas ogranicza poprzez
rozluźnianie napięcia na każdym poziomie. Im bardziej elastyczne jest ciało tym bardziej elastyczny jest
umysł. Tym bardziej jesteśmy elastyczni w adaptowaniu się do warunków zewnętrznych z korzyścią dla
swojego zdrowia.
Im łatwiej rozluźniamy napięcie w ciele tym łatwiej docieramy do wewnętrznego spokoju i nie ulegamy
gwałtownym emocjom przez co nie zaburzamy pracy naszych organów wewnętrznych co bezpośrednio
wpływa na stan samopoczucia i zdrowia.
Jedyne co jest potrzebne do praktyki Qi gong to danie sobie pełnej uwagi i akceptacji tego co jest.. i
wtedy qi płynie swobodnie dążąc do równowagi w każdym aspekcie i na każdej płaszczyźnie naszego
istnienia (fizycznej, emocjonalnej i umysłowej).
W programie zajęć Qi Gong jest praktyka od podstaw czyli budowanie właściwej postawy ciała w
bezuchu (wu ji stand) jak i w ruchu (różne formy) wraz z pracą z oddechem.
Zajęcia prowadzi Elżbieta Marcinkowska praktyk Qi gong i Ba gua od 2008 roku.

O nas

Współpraca