joga dla każdego

Joga klasyczna

Zajęcia bazują na klasycznej lekcji jogi wg Sivanandy, na którą skłądają się dwa ćwiczenia oddechowe (Kapalabhati i Anuloma Viloma), rozgrzewka (Surya Namaskar) oraz kompozycja z około 12 pozycji jogi i ich wariacji (Asany), zakończone głębokim relaksem całego ciała.

 

Prowadzi: Agata Ślesińska / Magdalena Janowska / Robert Lapeusz

podążając za zmianą

Joga na czas ciąży

Na zajęciach zgłębiamy tajniki świadomego oddechu: przeponowego, oddechu jogicznego i prostej Pranajamy. Regulując oddech regulujemy tętno co poprawia ogólne dotlenienie organizmu matki i dziecka, mając bezpośredni wypływ na poziom energii jak i pozytywny stan emocjonalny obojga. Dodatkowo ćwiczenia oddechowe pomagają radzić sobie z nadciśnieniem tętniczym często towarzyszącym ciąży. Uczymy się prostego, ale skutecznego zestawu ćwiczeń, dzięki którym przygotowujemy ciało do zmian następujących w trakcie ciąży jak i bezpośrednio do porodu.

 

Prowadzi: Agata Ślesińska

tradycja starożytnych Indii

Joga Kundalini

Wywodzi się z mistycznej tradycji starożytnych Indii, będąc jedną z najbardziej tajemniczych i najdłużej skrywanych form jogi. Jest ona fizyczną, mentalną i duchową praktyką rozwijającą wewnętrzną siłę, świadomość i charakter. Kundalini joga korzysta z narzędzi takich jak asany (pozycje ciała), medytacje, aktywne i pasywne krije (zestawy ćwiczeń), pranajamy (techniki pracy z oddechem) oraz dluga relaksacje by doskonalić naszą istotę, poprawić zdrowie fizyczne i mentalne, i dać nam energię potrzebną do twórczego, dającego spełnienie życia. Jest także kluczem do poznania i uzdrowienia siebie. Jej regularna praktyka umożliwia nam wyciszenie nadmiaru myśli, zapanowanie nad umysłem i emocjami, zredukowanie napięć. Poprzez zwiększenie świadomości i siły koncentracji, pomaga także w uwalnianiu się od szkodliwych, nawykowych wzorców zachowań, blokujących nas przed doświadczeniem w pełni „tutaj i teraz”.

 

Prowadzi: Wioletta Głyżewska

Na czterech łapach

Animal Flow

Animal flow to innowacyjny system ćwiczeń mający na celu wzmocnienie i zwiększenie elastyczności ciała, pracę z kręgosłupem – wzmocnienie kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę a także poszerzenie zakresu ruchu. Inspirowany ruchami zwierzęcymi, łączy w sobie elementy treningu kalistenicznego, akrobatyki, Capoeiry i Jogi. Zawiera sześć głównych komponentów – mobilizacja nadgarstków, aktywacja pozycji naśladujących pozy zwierząt, specyficzne formy rozciągania i poruszania się oraz płynne przejścia między pozycjami. Całość składa się w płynny, gimnastyczno – taneczny ruch – flow.

latające Asany

Aerial Joga

„Aerial®Joga to technika, która za pomocą miękkiego i elastycznego materiału pomaga poznawać, doskonalić i rozwijać tradycyjne asany. Podwieszony kawałek tkaniny otwiera nowe drzwi do wiedzy na temat tego, jak można pracować z ciężarem własnego ciała. (…) Nieustanne szukanie równowagi w powietrzu pomaga wzmocnić mięśnie posturalne, poprawić ich elastyczność i jednocześnie odciążyć kręgosłup od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych”

 

Praktyka Aerial®Jogi daje poczucie lekkości i płynności ruchu. Dzięki temu w znaczny sposób poprawia samopoczucie i pokazuje możliwości ciała, o których wcześniej nie miałaś/miałeś pojęcia!
Prowadzi: Agata Ślesińska
Informacje o najbliższych warsztatach znajdują się w dziale Aktualności 🙂

delikatna joga kobieca

Joga Kobieca

Kobiece spojrzenie na jogę. Ciało jest pięknym systemem, którego każda część jest sprzężona z innymi. Prawidłowe działanie układu hormonalnego przekłada się na samopoczucie i odbiór rzeczywistości na wszystkich poziomach. Od zdrowia fizycznego po codzienny entuzjazm i zapał do życia. Rozmieszczenie gruczołów dokrewnych pokrywa się z prastarą wiedzą o przepływie energii w ciele. Zapisane w ciele emocje wyrażają się poprzez spięcia mięśni, ból, zaburzenia hormonalne. Dzięki delikatnym ćwiczeniom regulujemy gospodarkę hormonalną w organizmie, dążąc do psychofizycznej harmonii. Traktowanie ciała z uważnością podnosi samoświadomość i pozwala zrozumieć procesy w nim zachodzące. Koncentracja na miednicy, rozluźnianie mięśni i pogłębiony oddech sprawi, że poczujesz się pewnie w swoim ciele, a płynne przechodzenie z pozycji do pozycji nada Twemu ciału lekkości.

Prowadzi: Agata Ślesińska

informacje o najbliższych warsztatach znajdują się w dziale Aktualności

Joga dla rodziców z małymi dziećmi

Bejbi Joga

 
Ubierzcie się wygodnie i pamiętajcie, że przestrzeń jest przyjazna nie tylko do samej praktyki jogi z maluchami, ale też do karmienia, przewijania, noszenia, śmiechu, krzyku itp itd. Pełen luz 🙂
Weźcie wszystko co Wam i Maluchom potrzebne – pieluszki, zabawki, kocyki.
Maty do jogi są dostępne na miejscu.
 
Zajęcia są fuzją Klasycznej Jogi, elementów Animal Flow oraz naturalnego, spontanicznego ruchu.

Prowadzi: Agata Ślesińska

 

Informacje o najbliższych warsztatach znajdują się w dziale Aktualności

Wprowadzenie do praktyki

Wprowadzenie do Jogi Klasycznej

Cykl 4 zajęć – organizowany co miesiąc

W trakcie kursu przechodzimy od prostych do bardziej zaawansowanych ćwiczeń, co pozwala na stopniowe przygotowanie ciała do prawidłowej praktyki Klasycznej Hatha Jogi. Warsztat jest kompletnym wprowadzeniem w podstawy jogi, z naciskiem na indywidualne podejście do każdego uczestnika i jego potrzeb adepci otrzymują porządny kawałek wiedzy, który pozwala na szybki rozwój, pogłębienie i kontrolowanie tego jak ma wyglądać praktyka własna. A dzięki zdobytej wiedzy o ćwiczeniach, uczeń jest w stanie świadomie dopracować konkretne Asany, zrozumieć ich zastosowanie oraz wpływ na organizm.

Zajęcia są odpowiednie dla osób w każdym wieku, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

Informacje o najbliższych warsztatach znajdują się w dziale Aktualności

Regulamin

Zapoznaj się z naszym regulaminem zajęć

zobacz

Cennik

Zapoznaj się z naszymi cenami regularnymi i promocjami!

zobacz

Zajęcia stałe

Zajęcia w stałym grafiku zajęć – od poniedziałku do piątku to: Joga Klasyczna, Joga – Fundamenty, Joga Kobieca, Animal Flow, Joga na Czas Ciąży, Bejbi Joga, Qi Gong. Nie wiesz którą grupę wybrać? Skontaktuj się z nami – info@domjogi.com

Warsztaty

Spotkania lub cykle spotkań na którym przejrzyście zostaje przedstawiony dany temat. Co miesiąc organizujemy Warsztaty Wprowadzające do Jogi Klasycznej, warsztaty Animal Flow, które przygotowują nowicjuszy do udziału w regularnych zajęciach.

Regularnie organizujemy także warsztaty rozwojowe – Ustawienia wg Berta Hellingera, sesje oddechowe Vibreath, Koncerty relaksacyjne w dźwiękach Mis i Gongów, Warsztaty Delikatnej Jogi Jin, taniec spontaniczny, praca z głosem. Wszystkie informacje znajdziesz na bieżąco w działe Aktualności