Mindfulness – Kurs Redukcji Stresu

MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction, czyli kurs redukcji stresu oparty o rozwój uważności przynosi ludziom na całym świecie wiele korzyści. Poczynając od redukcji poziomu odczuwalnego stresu, przez zmniejszenie stanów niepokoju i przytłoczenia, aż po odczuwalny wzrost radości z życia.
Dzięki kursowi nie tylko można wyjść z zakamarków emocjonalnych ale również rozwinąć skrzydła jak nigdy dotąd.

CZYM JEST MINDFULNESS?

Mindfulness to świadoma obecność, świadomość tego co się właśnie wydarza w świecie zewnętrznym jak i wewnątrz nas. Według J. K. Zinna to specjalny rodzaj uwagi, intencjonalnej, nieoceniającej i z akceptacją kierowanej do chwili obecnej.

Mindfulness to wspaniałe praktyki świadomego rozwoju, które pozwalają uspokoić umysł, zauważyć autopilota, uświadomić sobie swoje automatyczne reakcje, osadzić się w Tu i Teraz i odnaleźć swoją drogę. To szyty na miarę twoich potrzeb i obecnych możliwości zestaw praktyk, by radzić sobie w zaganianym świecie, i by żyć pełnią serca.

CO TO JEST MBSR?

Mindfulness Based Stress Reduction – redukcja stresu oparta na uważności, to certyfikowany kurs, przygotowany przez neurobiologa J. K. Zinn’a i jego zespół w Szpitalu Uniwersyteckim w Worcester Massachusetts. Oparty na praktyce Mindfulness, uznawany i stosowany od 1979 r. (pierwsza Klinika stresu) na całym świecie w wielu klinikach leczenia stresu i bólu, w ośrodkach rozwoju i psychoterapii. Dobrze przebadany pod kątem dobroczynnych efektów na ludzkie życie. Złożony z praktyk formalnych, nieformalnych oraz psychoedukacji. Skuteczność jego została wielokrotnie potwierdzona badaniami empirycznymi.

Kurs bezpośrednio wpływa na redukcję napięcia psychofizycznego, a dzięki praktyce i rozwojowi odpowiednich sieci neuronalnych w mózgu podnosi poziom pozytywnych emocji co ma istotne znaczenie na jakość życia. Podczas kursu poszerzamy perspektywę, rozwijamy akceptację i życzliwość dla samych siebie oraz kilka dodatkowych ważnych umiejętności psychologicznych, mających wpływ na elastyczność psychologiczną człowieka.

DLA KOGO JEST KURS MBSR?

Jeśli pracujesz w ciągłym napięciu, masz zbyt dużo obowiązków i czujesz, że stres cię przytłacza, odczuwasz wyczerpanie psychiczne, to ten kurs jest właśnie dla ciebie.

Kurs MBSR jest dla każdego kto chce świadomie rozwijać swoją uważność, lepiej radzić sobie ze stresem, bardziej świadomie funkcjonować na co dzień, podnosić jakość swojego życia i rozwijać zdolność regulacji emocjonalnej.

Kurs nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia, jest otwarty dla wszystkich.

TERMINY, MIEJSCE, STRUKTURA KURSU I CENA:

Kurs potrwa 8-siem tygodni, spotkania w środy po 2,5 godziny (możliwe 2-a spotkania po 3 godziny), oraz jedna sobota przez 7 godzin. Razem 27 do 28 godzin kursu.

Tworzymy małe grupy, co pozwoli na lepszą pracę z grupą.

Termin:
Środy od 19.09 do 07.11 g. 18:00
Sobota 27.10 g. 10:00 (dzień uważności 7 godzin)

Miejsce:
Dom Jogi Winnica, Toruń, ul. Winnica 32
Ilość miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy. Rezerwacja miejsca za wpłatą zaliczki.

UWAGA!
PRZED ZAPISEM I REZERWACJĄ MIEJSCA KONIECZNA JEST ROZMOWA INDYWIDUALNA. MOŻLIWA PRZEZ SKYPE JEŚLI JESTEŚ SPOZA TORUNIA

Cena:
W rozliczeniu ratalnym – 1000 zł (zaliczka 400 zł plus do 6-ciu rat po 100 zł, począwszy od 1-ego spotkania)

W rozliczeniu nieratalnym – 850 zł (zaliczka 400 zł plus 450 zł przed 1-szym spotkaniem)

Zgłoszenia, zapisy i wszelkie pytania proszę kierować:
Mariusz tel. 784133929, lub e-mail: info@pracowniauwaznosci.pl

wstecz