Grudniowe spotkania i warsztaty z Powięziową Jogą Jin oraz relaks w dźwiękach mis i gongu

Długie trwanie w relaksacyjnych pozycjach Jogi Jin, koncentracja na oddechu, spokojna muzyka, spontaniczny ruch, automasaże to wszystko sprawi, że Twój umysł ucichnie, ciało się odpręży a ty poczujesz się bliżej siebie.

Powięziowa Joga Jin łączy Jogę Jin, ruch spontaniczny, terapię mięśniowo – powięziową, mindfulness, techniki automasażu, oraz powięziowy Dao Jin, aby tworzyć najbardziej skuteczny system uwalniania emocjonalnych i fizycznych urazów z powięzi.

Praktyka Jogi Jin stanowi doskonałe uzupełnienie bardziej dynamicznych praktyk Jang. Określenie „jin” odnosi się do takich jakości jak: otwartość, rozluźnienie, miękkość, wolniejsze tępo. To co „jang” jest mocniejsze i bardziej aktywne.

„Nie używamy ciała, by przyjąć pozycję.
Używamy pozycji by dotrzeć do ciała.”
Bernie Clark

Joga jin aktywuje tkanki głębokie tkj. wiązadła, ścięgna, stawy, kości, powięź. Powięź to tkanka łączna, która owija nasze kości, mięśnie i organy. Nasze naczynia krwionośne i nerwy utrzymywane są w miejscu dzięki strukturze i wsparciu powięzi. Każdy wewnętrzny układ, każdy narząd, a także każda komórka żyje osadzona w jednolitej sieci powięzi. Więcej na temat powięzi tutaj: http://pelniazycia.eu/masaż.

Ważne aspekty ćwiczeń to uważność, długie pozostawanie w pozycji oraz relaks. Pomiędzy pozycjami jest przestrzeń na powolny spontaniczny ruch, który sprawia, że bardziej poznajemy swoje ciało i uczymy się jak mu zaufać. W pozycji nie angażuję się mięśni, poprzez głęboki odpoczynek w asanie ciało pomalutku otwiera się bardziej i bardziej uwalniając w ten sposób napięcia z powięzi. Dzięki praktyce Powięziowej Jogi Jin w spokojny, relaksacyjny, przyjemny sposób uwalniamy napięcia z naszego ciała. Jeśli masz ochotę zatrzymać się, głębiej poczuć swoje ciało i nawiązać z nim lepszy kontakt, zrelaksować się, wyciszyć umysł, łagodnie w zgodzie z własnym rytmem uwolnić ciało od napięć i bólu te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Na koniec warsztatów jogi odbędzi się około 30 minutowy głęboko odpreżający koncert w dzwiękach mis tybetańskich, gongu, luna drum oraz innych instrumentów relaksacyjnych.

Ćwiczenia nie wymagają wcześniejszej praktyki jogi, w zajęciach może wziąć udział każdy kto ma ta to ochotę.

Na około 2 godziny przed treningiem proszę nie jeść ciężkich posiłków. Proszę zabrać ze sobą dodatkową pare skarpetek.

Zajęcia prowadzi: Ania Szczepkowska.
Masażystka Mięśniowo – Powięziowego Uwalniania oraz Lomi Lomi Nui. Prowadzi zajęcia Powięziowej Jogi Jin.
Więcej o prowadzącej tutaj:http://pelniazycia.eu/O_mnie .

Terminy:

Wtorek 4 grudnia, g. 19:30 – 21:30 (koszt 35zł)

Niedziela 16 grudnia – WARSZTAT, g. 10:00 – 13:00 (koszt 44 zł)

Wtorek 18 grudnia, g. 19:30 – 21:30 (koszt 35zł)

Czwartek 20 grudnia, g. 19:30 – 21:30 (koszt 35 zł)

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY : annaszczepkowska@gmail.com, Tel. 535 318 279

wstecz